TGB Amerikan Conisine dünyayı dar etmeye devam ediyor

ÖZEL HABER!

Hatırlanacağı üzere daha önce TGB’li Gençler Bodrum’a ayak basan Amerikan Conisinin başına çuval geçirmiş, polis tarafından göz altına alınmış, eylem ile ilgili bütün fotoğraf ve video kayıtlarına el konulmuştu. Bunun üzerine TGB yaptığı basın açıklamasında Amerikan askerlerini ve onları koruyanları uyarmış, “Gittikleri her yerde başlarına çuval geçireceğiz.” Demişti.

Akşama doğru saat 17.00 sıralarında, Kumbahçe Sahili’nde toplanan TGB’liler dediklerini yapmak üzere ABD savaş gemisi ‘USS Sullivans’ın demirli olduğu Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Burada polisin sert müdahalesiyle karşılaşan TGB üyeleri vazgeçmedi. Eylemleri hala devam ediyor. TGB

Kemalist Gençlik olarak biz de kendisi de karakolda polise ifade vermek üzere olan TGB İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Şivan Kayaş ile görüştük.

Kendisinin açıklamaları şu şekilde;

 “2 gündür Amerikan filosu Bodrum’da. Gündüz basın açıklaması yaptık.

Bütün gün 5-6 arkadaş Bodrum’u teftiş ettik. Amerikan askeri bulduğumuzda başlarına çuval geçireceğimizi polislerin yüzüne söyledik.  Ardından akşam arkadaşlarımızdan 1 ekip daha protesto etti gözaltına alındılar. Genel Sekreter Yardımcımız Recai Altuntaş ile ellerimizdeki çuvalları göstererek uyardık.  Polisin çok sert müdahalesiyle karşılaştık. Hatta 2 arkadaşımız polis tarafından darp edildi. Bodrum’u boşalttık. Sadece biz ve polisler var. Bizler bütün geceyi Amerikan askerlerine zehir ettik. Şuan da ben de ifade vermeye gidiyorum.”