Kim Bu Pembe Tişörtlü Adam?!

pembetişörtlü

İstanbul Gaziosmanpaşa’da bölücübaşının posterlerini açıp, özgürlük imza kampanyası standı kurmak isteyen grupla meydanda toplananlar arasında çıkan gerginliğe polis müdahale etti.

Geçtiğimiz pazar günü Gaziosmanpaşa’da bölücübaşına özgürlük imza kampanyası standı açan grupla halk arasında olaylar çıkmıştı.

Ülkü Ocakları da olayların içine çekilmiş, ülkücülerin HDP’li gruba saldırdığı iddia edilmişti. Bununla ilgili İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım bir açıklama yapmış, yaşanan olaylarda ilgilerinin olmadığını, bu haberlerin Ülkücü Hareketi bu kaos ortamına çekmeye çalışan provokatörler tarafından yayılmaya çalışıldığını ifade etmişti. Sosyal medyada dolaşan bir fotoğraf da Yıldırım’ı haklı çıkarttı.

Pazar günü yaşanan gerginlikte çekilen 2 fotoğraf karesinde de yer alan pembe tişörtlü bir şahıs özellikle sosyal medyada çok dikkat çekti.
2 Fotoğrafta da ön sıralarda yer alan pembe tişörtlü şahıs önce bölücü başı apo lehine sloganlar atan grubun içinde zafer işareti yaparken görülüyor. Kameralar esrarengiz göstericiyi sadece dakikalar sonra bu kez tekbir getiren grubun içinde kurt işareti yaparak İstiklal marşını söylerken görüntüledi. Şimdi herkes bu pembe tişörtlü şahısın kim olduğunu ve neler çevirdiğini merak ediyor.