Kadro Hareketi’nden Fethiyespor’a Destek

Kadro Hareketi, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Fethiyespor’u Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etmesini protesto etti.

Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe – Fethiyespor karşılaşmasında Fethiyesporlu futbolcuların “Yüce Atatürk” yazılı tişörtlerle çıkması sebebiyle, Türkiye Futbol Federasyonu Fethiyespor’u Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etmişti. Kadro Hareketi, Fethiyespor’un PFDK’ya sevk edilişini protesto etmek için Türkiye Futbol Federasyonu önünde bir basın açıklaması yaptı. kadro2

Gruptakiler, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Yönetim istifa”, “Yeter Yıldırım Demirören” şeklinde sloganlar da attı.

Kadro Hareketi adına basın açıklaması yapan Taner Yıldız, “Bütün spor kulüplerine örnek olması gereken bu güzel davranış ne yazik ki Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri tarafından disipline götürülmüştür. Türk futbolunun en üst düzey kurumu olan Türkiye Futbol Federasyonu nasıl olur da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sevgi gösterisinde bulunan bir spor kulübünü disipline verebilir” diyerek tepki gösterdi.

Basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Kadro Hareketi, daha önce CHP’nin ABD gezisini yazdığı sert bildiriyle eleştirmiş, Gezi olaylarında hukuka aykırı uygulamaları nedeni ile Başbakan Erdoğan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler hakkında açtıkları dava ve yabancı devletlerin büyükelçiliklerine Türkçe, İngilizce, Arapça olmak üzere “Suriye’de Emperyalist Savaşa Hayır” başlıklı gönderdikleri metinle gündeme gelmiştiler.