Gladyo Zeytinburnu’nda İşbaşında !

Burası Zeytinburnu. Bugece 4.gecedir ortalık durulmuyor. Pkklılar azıttı, heryere saldırıyor, peşlerinde ülkücüler. Aslında sadece ülkücüler de değil, Arnavutlar da Ülkücülere katılmışlar. Halk oldu artık.
Pkklılar dükkanların camlarını kırmış.
Ortalıkta tam bir haber bulutları var. Birçoğu provakatif haber. Ölü, yaralı sayıları geliyor, pkklılar dükkanlara, diğer taraflarda özellikle Kürt vatandaşlarımızın kahvehanelerine, derneklerine saldırıyor. Mahalle mahalle, sokak sokak heryerde çatışmalar var.
Polis helikopterleri gece boyunca uçtu.
Bazı vatandaşlar dün gece evlerine gelmediler korkularından. pkknın tramvayın önünü kestiği, kadınlara saldırdığı söyleniyor.
İddialar okadar çokki Karagümrükten (Zeytinburnu ile futboldan dolayı kandavalılardır) 4 otobüs gelmiş polis izin vermemiş tartışma çıkmış. Bursa’dan, Kocaeli İzmit ten, Avcılar’dan pkkya karşı otobüsler buraya desteğe geliyorlarmış.
Mahallelerde ülkücülerin başını çektiği gruplar yaklaşık 300 kişiyle ellerinde taşlar, sopalar nöbet tutuyorlar.
Özellikle facebook üzerinden örgütlenme ve yalan haberler söz konusu ve gençler tahrik oluyor. Genç kızların erkeklere “Siz nasıl erkeksiniz” deyip tahrik ettikleri bile görülebiliyor.
Pazar günü PKKnın BDP destekli -özellikle de Gazi Mahallesi’nden grupların katılımı ile- Zeytinburnu’nda eylem yapacağı söyleniyor. Onlara karşı da diğer grupların pazar günü için eylem, yürüyüş çağrıları internette cirit atıyor.
Gladyo Zeytinburnu’nda güç tartımı yapıyor. Hangi grubun kazanacğını bekliyor.
Ama işin tek gerçeği şu ki gene Türkiye kaybedecek.

Yayınlandığı Adresler:

http://kemalistgenclik.org/2011/07/22/gladyo-zeytinburnunda-isbasinda/