Ercan KÜÇÜK Kimdir?

1987 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul Zeytinburnu’nda tamamladı. Önlisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi RMYO’da İklimlendirme-Soğutma üzerine yaptı.

Ercan Küçük’ün gazetecilik aşkı ilkokulda sınıf arkadaşlarıyla 2 sayı okul gazetesi çıkartmasıyla başladı. Özellikle üniversiteyi tamamladıktan sonra farklı sektörlerde çalışırken bir yandan da arkadaşlarıyla kurdukları internet sitesi ve bastıkları Kemalist Gençlik Gazetesi’ne özel haber ve söyleşiler yapmaya başladı.

Bu şekilde başladığı meslek hayatında çeşitli yerel gazeteler ve internet sitelerinde gönüllü olarak çalışmaya devam etti. Aşkla yaptığı gazetecilik için hayatında köklü değişiklikler yaptı ve eğitimini aldığı mesleği bıraktı.

Muhabir olarak başladığı gazetecilik mesleğinde bir yerel gazetede istihbarat şefliği de yapan Ercan Küçük şuanda Röportajlık internet sitesinde Genel Yayın Yönetmenliği yaparak devam etmektedir.

Yaptığı özel haber ve söyleşileri başta Muhalif Gazete olmak üzere bazı sitelerde yayınlanmaktadır.

Halkın doğru haber alma hakkını, özgür düşünceyi, istediklerini yazabilmek özgürlüğünü savunup sansüre, baskılara karşı çıkan Ercan Küçük kendisine örnek olarak Uğur Mumcu ve İlhan Selçuk gibi gazetecileri örnek almaktadır.