CHP Zeytinburnu Gençlik Örgütü’nden Üniversite Tercihi Çalışması

Yüzbinlerce öğrenci bugünlerde geleceklerini belirlemeye çalışıyor. Gençler YGS-LYS sınavlarının ardından istedikleri üniversite ve bölümlere yerleşebilmek için doğru tercihler yapmaya çalışıyor.

CHP Zeytinburnu Gençlik Örgütü, gençlere bu zor ve stresli dönemde yardımcı olmak, doğru tercih yapmaları konusunda destek olabilmek için stand çalışması yaptı. CHP Zeytinburnu Gençlik Örgütü 12-13-14 Temmuz günlerinde açtığı standlarda üniversite tercih döneminde gençleri doğru tercih konusunda bilgilendirdi. Zeytinburnu’nun hareketli mevkilerinden Olivium, 58.Bulvar Caddesi ve İstasyon meydanında stand açan CHP Zeytinburnu Gençlik Örgütü #gelecekiçin sloganıyla iftar öncesi ve sonrası saatlerde broşür dağıttı.

Tercih döneminden yapılan çalışma başta üniversiteye hazırlanan gençler olmak üzere vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Vatandaşlar bu çalışmayı çok önemli bulduklarını ve CHP’yi sokaklarda daha çok görmek istediklerini belirttiler. Çalışma kapsamında olumlu geri dönüşler alan CHP Zeytinburnu Gençlik Örgütü üyesi gençler, yeni dönemde hedeflerinin aktif halk siyaseti, halkı birebir dinleme ve direkt temas olarak yürüteceklerini belirterek bunun ilk meyvesini üç gün boyunca yaptıkları çalışmayla aldıklarını söylediler.

Bu çalışma CHP Zeytinburnu Gençlik Örgütü’nün ilk icraatı değil. Gençler, daha önce de 13 Mayıs’ta maden faciasının yaşandığı ve resmi rakamlara göre 301 maden işçisinin yaşamını yitirdiği Soma’ya gitmişlerdi. CHP Zeytinburnu Gençlik Örgütü, Ramazan Ayının ilk haftasında topladıkları erzaklarla gittiği Soma’da, Madenci Şehitliği’ne gitmiş, maden şehitlerinin yakınlarıyla görüşüp dertlerini dinlemiş, acılarını paylaşmıştı.