Bize Her Yer Trabzon!

Trabzon Dernekler Federasyonu (TDF) Gençlik Kolları her Salı olağan toplantılarına devam ediyor.

20 Kasım’da federasyon genel merkezinde yapılan toplantıya TDF Genel Başkanı Mustafa Demir’de katıldı.  Burada bir konuşma yapan Demir gençlere önemli açıklama ve önerilerde bulundu. Gençlik kollarının yaptığı başarılı çalışmalarla gurur duyduğunu belirten Mustafa Demir şunları söyledi;

“Hepinizi kutluyorum, güzel şeyler yapıyorsunuz. Sizleri destekliyorum. Bizler TDF olarak kimseyle kavga içerisinde değiliz. Dernekçilik gönül işidir, sevda işidir.  Buraya paramızı, kariyerimizi, zamanımızı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Kindar olmayalım. Demokrasi karşı fikirlere tahammül etme sanatıdır. Ben genel başkan Mustafa Demir olarak sizden ümitliyim. Sizin başarınız bizim de başarımızdır.” tdf

TDF Genel Başkanı Mustafa Demir’in sonrasında gençlik komisyonu üyeleri yaptıkları etkinliklerin değerlendirilmesi ve yapacakları etkinliklerin organizasyonu konusunda fikir alışverişi yaptılar. Oldukça keyifli bir ortamda gerçekleşen toplantının sonunda TDF Gençlik Kolları Genel Saymanı İbrahim Akın’a sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

TDF Gençlik Kolları’nı daha yakından tanımak için TDF Gençlik Kolları Genel Başkanı Korkut Yılmaz Ayaz ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Öncelikle TDF Gençlik Kolları ve yapısı hakkında bilgi alalım.

TDF Gençlik Kolları 2005’te kuruldu. Kendi imkanlarıyla organizasyon yapan gençlik komisyonumuzun amacı İstanbul’daki Trabzon derneklerimizde gençlik komisyonları kurulmasını sağlamak, üniversitelerde Trabzonspor ve Trabzon oluşumlarının sağlanması ve İstanbul’daki Trabzonluları bir arada tutmayı sağlamaktır. Mevcut yönetimimiz temmuz ayından beri faaliyettedir.  Yönetimimiz 25 kişiden oluşuyor. Yaklaşık 300 üyemiz var.

Trabzonlu olmak nedir?

Anlatılmaz yaşanır bir duygudur. Hani hep denir ya “Bize her yer Trabzon!”.

Faaliyetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Bordomavi.net ile ortaklaşa Cevahir AVM önünde kan bağışı çalışması yaptık. Sadece 1 günde 180 ünite kan topladık. 3 yıldır olduğu gibi bu yıl da ölümünün yıl dönümünde Erkan Ocaklı’yı anma programı yaptık. 2 seneden beri televizyonda yayınlıyoruz. Hatim indirip, mezarı başında anıyoruz.  Bu sene kızı ve amcası da yanımızdaydı. Her salı akşamı gençlik toplantıları yapıyoruz. Ayda bir kahvaltı tarzı etkinlikler düzenliyoruz. Her 26 Ekim’de Trabzon’un fethini kutluyoruz.

Üniversitelerdeki Trabzonlular İle ilgili çalışmalarınızı biraz daha açar mısınız?

İstanbul’a Trabzon’dan her yıl yüzlerce öğrenci geliyor. Üniversitelerde Trabzon kulüpleri, grupları kuruluyor. Olmayan üniversitelerde kurulmasına yardımcı oluyoruz. Bu topluluklarla ortaklaşa faaliyetler düzenleyerek yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz. Burada bir ihtiyaçları, sıkıntıları olduğunda hemen müdahale etmeye, yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Karadeniz’in acı gerçeği Çernobil felaketi ve ağır sonucu kanser ile ilgili çalışmalarınız var mı?

Çernobil’in unutulmaması için federasyonumuz her yıl farklı çalışmalar yapıyor. Geçtiğimiz yıl ‘Kanser Paneli’ düzenlendi. Geçtiğimiz yıllarda gemiyle açılarak denize kanserle ilgili çelenk bırakıldı. Trabzon’da Kanser Araştırmaları Hastanesi’nin kuruluşunda da federasyonumuzun büyük katkısı olmuştur.