Artık CHP’yi Eleştirmeyeceğim !

Herkese merhaba.

Almış olduğum bir kararı açıklamak istiyorum.
Beni bilen bilir. Kemalistimdir. 6 OK’çuyumdur. CHP’ye yaptığım eleştiriler yapıcıdır. CHP içinde bir çok dostum vardır. Hepsinin mücadelesine saygı duyuyorum ve destekliyorum da.

Ama artık CHP içindeki bir grup beni iyice rahatsız ediyor. Kendileri bütün kavgalarını medya önünde yapmaktan kaçınmayan, AKP’nin eline onlarca koz veren, yandaş diye suçladıkları İHA’ya röportaj verecek kadar yüzsüz arkadaşlar ben CHP’ye en ufak eleştiri sununca beni partiye zarar vermekle suçluyorlar. Sanki partiyi ben dönüştürüyorum. Sanki partiyi liberallere, sağcı adaylara ben teslim ettim. Sanki “Ben CHP’li değilim” diyenleri PM’ne ben soktum.

Ben en çok AKP’ye karşıyken “CHP’yi eleştireceğine AKP’yi eleştir” diyenlerden, CHP’nin doğrularını savunurken, hatta hepsinden çok CHP’yi ben savunurken görmeyip sadece yaptığım yapıcı eleştirilerden beni vurmaya çalışanlardan, hatta ve hatta çirkin bir şekilde beni kalemimi satmakla suçlayanlardan sıkıldım artık!

İşlerine gelince basın özgürlüğünden ve demokrasiden bahsedenlerin bu anlamda AKP’den bir farkı olmadığını görmek beni daha da üzüyor. choop

İşlerine gelince ‘devrimleri yapan parti’, ‘ devlet kuran parti’, ‘Atatürk’ün partisi’ olan CHP neden susuyorsunuz diye sorulduğunda ‘ne yapalım AKP bütün devleti ele geçirdi’ diyorlar.

Yerel seçimlerde baraj olmamasına rağmen sol kesime ve sol partilere “küçük partilere vereceğiniz oylar AKP’ye yarar, en büyük parti biziz oyları bölmeyin” diyerek sağdan aday göstermelerini hiç açmıyorum bile.

31 Mart sabahına kadar artık CHP hakkında daha başka eleştiri yapmamayı düşünüyorum. Umarım bunu başarabilirim. Son olarak özellikle CHP Zeytinburnu İlçe Örgütü gibi canla başla çalışan arkadaşları selamlıyorum.

Şimdilik bu kadar. Herkese saygılar, sevgiler..