17 Yaşında İş Cinayeti Kurbanı Olan Eren Eroğlu Anıldı

31 Ekim 2013’te çalıştığı reklam şirketinin gönderdiği hastanede yüksek gerilim hattına kapılıp yaşamını yitiren Eren Eroğlu vefatının 1.yılında hayatını kaybettiği yerde anıldı.

Eren Eroğlu’nun tabela takma işi için gönderildiği Esenyurt Özel Doğa Hastanesi’nde yüksek gerilim hattına kapılıp yaşamını yitirmesinin üstünden 1 yıl geçti. 17 yaşındaki Eren Eroğlu bugün hayatını kaybettiği hastane önünde anıldı.

Bir Umut Derneği’nin organize ettiği anmaya 17 yaşında hayatını kaybeden Eren Eroğlu’nun ailesi, CHP Esenler ve CHP Zeytinburnu ilçe örgütleri üyeleri katıldı. ‘Kaza Değil Cinayet’ pankartının açıldığı anma programında basın açıklamasını Eren Eroğlu’nun ağabeyi Nazmi Eroğlu yaptı. Açıklamasında Ermenek’te su baskını sonucu madende mahsur kalan işçileri anarak başlayan Nazmi Eroğlu “eksiksiz, bütün sorumlular yargılanmalı” talebi doğrultusunda arayışlarımız sürüyor dedi.

Nazmi Eroğlu yaptığı açıklamada, yüksek gerilim hattının geçtiği bir arsada, kesinlikle girilmeyecek alanı ihlal eden bina inşaatına ruhsat ve kullanım izni verdiği için Esenyurt Belediyesi, 5 metrelik alanı tapuya şerh ettirmediği için TEİAŞ, hastaneye ruhsat verdiği için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve gerekli önlemleri, eğitimleri vermeden Eren’i binaya çıkartan TDS Reklam ve Özel Doğa Hastaneleri’nin sorumlu olduğunu belirtti.

Başka canların yanmaması, başka annelerin ve babaların ağlamaması için davaların takipçisi olacaklarını söyleyen Eroğlu, unutmayanlar çoğalmadıkça ve etkin yargılamalar gerçekleşmedikçe , yeni Ermenekler ve Isparta’lar hep yanı başımızda olacak dedi.

Basın açıklamasının ardından Eren Eroğlu’nun babası Erdinç Eroğlu da konuşma yaptı. “Hiçbir şey Eren’imizi getirmeyecek, bunu biliyoruz. Bizim mücadelemiz başka Erenler gitmesin diye” diyen Erdinç Eroğlu hastane yetkililerine “vicdanınız var mı?” diye seslendi.

‘Sorumlular belli adalet istiyoruz’, ‘Eren’i unutma, unutturma’ sloganlarının atıldığı anma programı yapılan konuşmaların ardından olaysız şekilde sona erdi.